A társadalmi kommunikáció minőségének javítása napjaink egyik legnagyobb kihívása, amelyben kulcsszerepet játszanak a civil szervezetek. A Menedék Egyesület és a Szubjektív Értékek Alapítvány által közösen megvalósított „Együtt a tényalapú és hiteles társadalmi kommunikációért” projekt célja, hogy a társadalomtudományos kutatások eszközeinek felhasználásával fejlessze a részt vevő szervezetek kommunikációs képességeit. A projekt keretében a szervezetek saját élményen keresztül vettek részt a kutatási folyamatban, kezdve a kérdések megfogalmazásától az eszközök kidolgozásán és alkalmazásán át az eredmények elemzéséig.
Ezen az oldalon olyan tanulmányokat, szakmai anyagokat és egyéb hasznos olvasmányokat találsz, melyek inspirációként szolgáltak az online reprezentatív adatfelvétel és az azt követő kommunikációs tervező munkafolyamathoz.
Célunk, hogy hiteles és naprakész információkkal támogassuk mindazokat, akik a területen dolgoznak, kutatnak vagy egyszerűen csak többet szeretnének megtudni a témáról. Böngéssz szabadon, és meríts inspirációt szakértői elemzésekből, gyakorlati útmutatókból és esettanulmányokból! Ha kíváncsi vagy a konkrét kutatási kérdésekre és az eredményekre, vedd fel velünk a kapcsolatot a menedek@menedek.hu e-mail címen, legyél te is partnerünk és csatlakozz a hálózatunkhoz.
Bernáth Gábor: Másképp beszélni az emberi jogokról?
2015 júniusa és 2016 áprilisa között a Political Capital, a Tett és Védelem Alapítvány és a tanulmány írójának együttműködésében zajló projekt keretében
mintegy 30 fókuszcsoportos beszélgetést szerveztek arról, hogy kell-e másként beszélniük, és ha igen, miként kellene beszélniük azoknak, akik a klasszikus
emberi jogi értékek melletti kiállást fontosnak tartják.
Bernáth Gábor: Másképp beszélni az emberi jogokról? (pdf)
James Dennison, Lorenzo Piccoli, Mariana Carmo Duarte: Migration Communication Campaigns: The state of the practice and an open database
This report addresses the growing prevalence of MCCs and the currently fragmented yet advancing scholarship on the topic by proposing a unified research agenda for their study. Additionally, it introduces and demonstrates a new Migration Campaigns Database (MCD), which practitioners can use when designing their own campaigns.
Kováts Eszter: A kettéosztott társadalmak képe csak látszat: a többség igenis normális
Egy német szociológiai tanulmány szerint a társadalom megosztottsága inkább látszat, mivel számos fontos kérdésben széles körű konszenzus tapasztalható, és a radikális nézeteket valló szélsőségek kisebbségben vannak. A kutatás négy területen – gazdasági egyenlőtlenség, migráció, szexuális és nemi kisebbségek elismerése, valamint klímaváltozás – vizsgálta a társadalmi véleményeket. Kováts Eszter politológus tanulmányról készült elemzése a Válasz Online felületén olvasható
Kovats Eszter : When radical zealotry meets the polarising populists
A szerző cikkében azt elemzi, miként erősítik egymást a dogmatikus megközelítések és az ellenséges narratívák, ami akadályozza a társadalmi párbeszédet és a közös megoldások megtalálását.
https://www.socialeurope.eu/when-radical-zealotry-meets-the-polarising-populists
Paskuj Benedek: Túl a kettészakadtságon
Az elemzés egy helyi kutatókkal és civil szervezetekkel együttműködésben kidolgozott kutatás eredményeit foglalja össze, melynek célja a menekültekkel, zsidókkal, romákkal és LMBT-vel kapcsolatos magyar közvélemény jobb megértése volt.
Paskuj Benedek_Túl a kettészakadtságon (pdf)
Political Capital: Civil szervezetek társadalmi megítélése
A Political Capital és a Civilizáció koalíció közös kutatása azt vizsgálja, hogyan viszonyul a magyar társadalom a civil szervezetekhez. Arra keresték a választ, hogy milyen kép él az emberekben a civil szervezetekről, milyen szerepeket várnak el tőlük, továbbá hogy, miként valósul meg a civil szervezetek és az emberek, azaz a civilek közötti oda- és visszairányú kapcsolat.
https://politicalcapital.hu/hirek.php?article_read=1&article_id=2919