A projekt célja, hogy a társadalomtudományi kutatások célzott, eszközszintű használatával professzionalizálódjon a civil szervezetek külső és belső kommunikációja, cél- és eszközrendeszerük kialakítása, ennek hatására javuljon a hátrányosan megkülönböztetett kisebbségi csoportokat képviselő civil szervezetek társadalmi kommunikációja. A projekt közvetlen célcsoportját diszkriminált és marginalizált kisebbségi csoportok érdekképviseletével, támogatásával, jogvédelmével foglalkozó civil szervezetek tagjai, munkatársai, önkéntesei és támogatói alkotják. A közvetett célcsoportba tartozhat bármely társadalmi kommunikációval, kampányolással foglalkozó hazai civil szervezet.
A projekt végrehajtásával megvalósítunk egy modellprogramot, ami három fő tevékenységből áll:
- Hálózatépítés: A résztvevő szervezetek számának folyamatos bővítése a projekt teljes futamideje alatt.
- Kutatás: Egy közösen kidolgozott kutatási koncepció segítségével történő survey adatfelvétel, majd az adatok közös szempontok szerinti elemzése és a hálózatban résztvevő szervezetek általi hasznosítása.
- Kommunikáció: Korábbi kutatási adatok és a saját kutatás eredményei alapján workshopok és tervező találkozók sorozata.
Ha sikeres a projekt, akkor a résztvevő civil szervezetek együttműködésével létrejön egy olyan kutató-elemző műhely, ami olyan minőségi társadalomtudományos információval látja el a hálózatba bekapcsolódott szervezeteket, amit külön-külön, saját erőből, vagy piaci szolgáltatásokat “vásárolva” nem tudnának előállítani.
A megvalósítás során havi gyakorisággal szervezünk workshopokat, ahol a tevékenységek tervezésével, az eredmények ismertetésével és a hasznosításukra vonatkozó jó gyakorlatok megosztásával foglalkozunk. Célunk, hogy a projekt végéig legalább harminc hazai civil szervezet csatlakozzon a hálózathoz, létrejöjjön egy közösen használt tudás- és információs bázis, és kidolgozzuk a munka folytatásához szükséges működési és finanszírozási modellt.