A Kapacitásfejlesztő Eszkösztár egy gyakorlati segédeszköz olyan civil szervezetek munkatársai illetve alulról jövő kezdeményezések tagjai számára, akik a hazájukban élő harmadik országbeli állampolgárok valamely csoportját segítik, támogatják.
AccessIN projekt
Bár a harmadik országbeli állampolgárok társadalmi beilleszkedésének támogatása kulcsfontosságú prioritás az EU és tagállamai számára, a tapasztalat az, hogy az érintettek alapvető szolgáltatásokhoz való hozzáférése sok esetben korlátozott. Az AccessIN azaz “Social Inclusion and Access to Basic Services of Third-Country Nationals” projekt célja, hogy hozzájáruljon ezekhez a folyamatban lévő erőfeszítésekhez, ezáltal csökkentse a harmadik országbeli állampolgárok sérülékenységét. A projekt különböző európai régiókból származó négy uniós tagállamra összpontosít: Belgiumra, Németországra, Magyarországra és Spanyolországra.
Az AccessIN olyan tevékenységeket javasol, melyek célja a szolgáltatásokhoz való hozzáférés akadályainak azonosítása és csökkentése: a nemzetközi partnerségben dolgozó szervezetek közös stratégiák mentén térképezik fel a nehézségeket és dolgozzák ki a helyi sajátosságokat is figyelembe vevő intervenciókat. Összhangban az EU integrációról és befogadásról szóló 2021–2027 közötti cselekvési tervével a projekt fontos célkitűzése, hogy a szolgáltatások minden harmadik országbeli állampolgár számára rendelkezésre álljanak és hozzáférhetők legyenek. A projekt az alapszolgáltatásokhoz való hozzáférésre vonatkozó szabályozás további javítását és az érintettek társadalmi integrációját segíti elő, szorosan együttműködve a migránsokkal, terepen dolgozó szakemberekkel, civil szervezetekkel.
Az AccessIN projektről bővebben ITT olvashatsz.
Az eszköztárról
Az Eszköztár célja szervezetek kapacitásának erősítse szervezetfejlesztési, kommunikációs és adománygyűjtési stratégiák által, hogy azok hatékonyabban tudják segíteni a külföldiek szolgáltatásokhoz való hozzáférését, illetve hogy hatékony kommunikációt tudjanak folytatni a migránsokat érintő jogokról, szolgáltatások hozzáférésének jogosultsági feltételeiről. Az Eszköztár különböző európai régiókból származó négy uniós tagállamra összpontosít: Belgiumra, Németországra, Magyarországra és Spanyolországra.
Kinek?
Civil szervezet munkatársa, önkéntese, migráns közösség képviselője, alulról jövő kezdeményezések tagjai
Modul 1
Szervezeti célkitűzések és fejlesztési stratégiák
Mit találsz itt?
- Szervezeti önazonosság
- Szervezeti SWOT analízis
- Stakeholder mapping
- Szervezeti együttműködés
- Fejlesztési stratégia
- Adománygyűjtési terv
- Projektmenedzsment szakaszok
- Mini projektterv
- Személyes cselekvési terv
Modul 2.
Menekült? Migráns? Bevándorló? Hazánkban élő külföldiek
Mit találsz itt?
- Tudj meg többet a külföldieket érintő jogszabályokról a saját országodban
- Esettanulmányok a migránsok alapvető szolgáltatásokhoz való hozzáférését szabályozó szakpolitikákról
- Jelentés a szolgáltatók igényfelmérésesről
- „Ismerd meg a jogaidat” brosúrák
- Sokszínűség és befogadás – mellékletek
- Szórólapok