A Kapacitásfejlesztő Eszkösztár egy gyakorlati segédeszköz olyan civil szervezetek munkatársai illetve alulról jövő kezdeményezések tagjai számára, akik a hazájukban élő harmadik országbeli állampolgárok valamely csoportját segítik, támogatják.
AccessIN projekt
Bár a harmadik országbeli állampolgárok társadalmi beilleszkedésének támogatása kulcsfontosságú prioritás az EU és tagállamai számára, a tapasztalat az, hogy az érintettek alapvető szolgáltatásokhoz való hozzáférése sok esetben korlátozott. Az AccessIN azaz “Social Inclusion and Access to Basic Services of Third-Country Nationals” projekt célja, hogy hozzájáruljon ezekhez a folyamatban lévő erőfeszítésekhez, ezáltal csökkentse a harmadik országbeli állampolgárok sérülékenységét. A projekt különböző európai régiókból származó négy uniós tagállamra összpontosít: Belgiumra, Németországra, Magyarországra és Spanyolországra.
Az AccessIN olyan tevékenységeket javasol, melyek célja a szolgáltatásokhoz való hozzáférés akadályainak azonosítása és csökkentése: a nemzetközi partnerségben dolgozó szervezetek közös stratégiák mentén térképezik fel a nehézségeket és dolgozzák ki a helyi sajátosságokat is figyelembe vevő intervenciókat. Összhangban az EU integrációról és befogadásról szóló 2021–2027 közötti cselekvési tervével a projekt fontos célkitűzése, hogy a szolgáltatások minden harmadik országbeli állampolgár számára rendelkezésre álljanak és hozzáférhetők legyenek. A projekt az alapszolgáltatásokhoz való hozzáférésre vonatkozó szabályozás további javítását és az érintettek társadalmi integrációját segíti elő, szorosan együttműködve a migránsokkal, terepen dolgozó szakemberekkel, civil szervezetekkel.
Az AccessIN projektről bővebben ITT olvashatsz.
Az eszköztárról
Az Eszköztár célja szervezetek kapacitásának erősítse szervezetfejlesztési, kommunikációs és adománygyűjtési stratégiák által, hogy azok hatékonyabban tudják segíteni a külföldiek szolgáltatásokhoz való hozzáférését, illetve hogy hatékony kommunikációt tudjanak folytatni a migránsokat érintő jogokról, szolgáltatások hozzáférésének jogosultsági feltételeiről. Az Eszköztár különböző európai régiókból származó négy uniós tagállamra összpontosít: Belgiumra, Németországra, Magyarországra és Spanyolországra.
Kinek?
Civil szervezet munkatársa, önkéntese, migráns közösség képviselője, alulról jövő kezdeményezések tagjai
Modul 1
Szervezeti célkitűzések és fejlesztési stratégiák
Mit találsz itt?
- Szervezeti önazonosság
- Szervezeti SWOT analízis
- Stakeholder mapping
- Szervezeti együttműködés
- Fejlesztési stratégia
- Adománygyűjtési terv
- Projektmenedzsment szakaszok
- Mini projektterv
- Személyes cselekvési terv
Modul 2.
Menekült? Migráns? Bevándorló? Hazánkban élő külföldiek
Mit találsz itt?
- Tudj meg többet a külföldieket érintő jogszabályokról a saját országodban
- Esettanulmányok a migránsok alapvető szolgáltatásokhoz való hozzáférését szabályozó szakpolitikákról
- Jelentés a szolgáltatók igényfelmérésesről
- „Ismerd meg a jogaidat” brosúrák
- Sokszínűség és befogadás – mellékletek
- Szórólapok
This Toolkit was funded by the European Union’s Asylum, Migration and Integration Fund under the Grant Agreement No. 101038314. The content of this Toolkit is the sole responsibility of the authors. The European Commission or its services cannot be held responsible for any use that may be made of the information it contains.
Partnerek