Aktív projektek

BEFOGADÁS ÉS AUTONÓMIA - a harmadik országbeli állampolgárok társadalmi beilleszkedésének komplex támogatása

Jelen projekt középpontjában a Magyarországon jogszerűen tartózkodó harmadik országbeli állampolgárok személyre szabott támogatása áll. Az érintettek egyéni szükségleteit figyelembe véve holisztikus megközelítést alkalmazunk, amelyben az egyéni, csoportos és közösségi intervenciók egyaránt helyet kapnak. Tevékenységünk célja az érintettek társadalmi beilleszkedésének támogatása, autonómiájának elősegítése, valamint a befogadó társadalom tudatosságának és nyitottságának növelése. A projekt a Menedék - Migránsokat Segítő Egyesület és az Utcáról Lakásba! Egyesület (ULE)  összefogásával - Budapesten és Szabolcs- Szatmár - Bereg vármegyében valósul meg.
 

Fejlődés és kompetencia

A Menedék Egyesület három évtizede tart külföldiek integrációjára fókuszáló interkulturális kompetenciafejlesztő képzéseket. Jelen projekt keretében kapacitásfejlesztő képzéseket, módszertani műhelyeket és esetmegbeszélőket tartunk a harmadik országbeli állampolgárokkal napi munkájuk során kapcsolatba kerülő szakembereknek, valamint készségfejlesztő tréningeket szervezünk az Egyesület önkénteseinek és tolmácsainak. A projekt során online szakmai kiadvány készül, ami bemutatja a képzések tapasztalatait, eredményeit. A tréninggyakorlatokat is tartalmazó kiadvány hasznosítható lesz más, képzésekkel foglalkozó szervezetek számára is.  

Kiegészítő szolgáltatások sérülékeny menekültek számára és a helyi szereplők kapacitásfejlesztése

Az ENSZ Menekültügyi Főbiztosságának (UNHCR) támogatásával kiegészítő szolgáltatásokat  nyújtunk a sérülékeny élethelyzetben lévő nemzetközi védelemben részesülőknek, az Ukrajnából menekülőknek és más menekült élethelyzetben lévő érintetteknek. A projekt fókuszában az ellátórendszer szakmai fejlesztése és az érintettek számára a közszolgáltatásokhoz való hozzáférés megkönnyítése áll.
 

ReROOT: Arrival infrastructures as sites of integration for recent newcomers

A 4 éves, 12 partner együttműködésével megvalósuló nemzetközi projekt célja, hogy megvizsgálja a migránsok érkezésének körülményeit és azokat a folyamatokat, amelyek az integrációjukat befolyásolják és a levont tapasztalatok alapján elősegítse a fenntartható, tényeken alapuló integrációs gyakorlatok és szakpolitikák alkalmazását.