A 4 éves, 12 partner együttműködésével megvalósuló nemzetközi projekt célja, hogy megvizsgálja a migránsok érkezésének körülményeit és azokat a folyamatokat, amelyek az integrációjukat befolyásolják és a levont tapasztalatok alapján elősegítse a fenntartható, tényeken alapuló integrációs gyakorlatok és szakpolitikák alkalmazását.
Története során Európa számos esetben volt a nemzetközi migráció fő célpontja, ezeknek a migrációs mozgásoknak a nyomai azonban gyakran rejtve maradnak. Számos, a migrációban fontos szerepet betöltő szereplő - mint például migráns közösségek, vallási szervezetek - rendelkeznek adatokkal és közösségi emlékezettel ezekről a migrációs folyamatokról, illetve sok esetben aktívan részt is vettek az újonnan érkezők integrációs folyamataiban. Az Európai Unió által finanszírozott ReROOT projekt célja, hogy tanulmányozza ezeket a szereplőket, a bevándorlók korábbi generációit és a helyieket, akik részt vettek az olyan, a migráció szempontjából fontos helyszínek létrehozásában, mint például a különböző etnikai vállalkozások, vallási helyszínek vagy helyi munkaközvetítő irodák. A projekt célja továbbá, hogy feltárja az interakciókat és a tudásmegosztás különböző formáit a korábban bevándoroltak és az újonnan érkezők között, valamint vizsgálja a 2015 után kialakult gyakorlatokat annak érdekében, hogy elősegítse a fenntartható migrációs szakpolitikák megalkotását.
Megvalósító partnerek:
Koordinátor: Katholieke Universiteit Leuven (Belgium)
Universiteit Utrecht (Hollandia)
Coventry University (Egyesült Királyság)
Universiteit Gent (Belgium)
Menedék - Migránsokat Segítő Egyesület (Magyarország)
Centre National De La Recherche Scientifique Cnrs (Franciaország)
Panepistimio Thessalias (Görögország)
Sabanci Universitesi (Törökország)
Malmo Universitet (Svédország)
Planerladen, Verein Zur Forderung Demokratischer Stadtplanung Und Stadtteilbezogender Gemeinwesenarbeit Ev (Németország)
ILS - Institut Fur Landes- Und Stadtentwicklungsforschung Ggmbh (Németország)
Molengeek (Belgium)