Projektek

2024

Holisztikus integrációs támogatás, gyermekvédelemmel és oktatási integrációval kapcsolatos szolgáltatások nemzetközi védelemben részesülők és menedékesek számára

A Menedék széleskörű támogatást nyújt a nemzetközi védelemben részesülőknek, az Ukrajnából menekülőknek és más menekültszerű helyzetben lévő személyeknek a komplex szociális munka eszköztárán keresztül, egyéni és csoportos foglalkozások keretében.
 

2023

City for everybody – building responsible action for inclusive local communities (CIFER)

A Menedék Egyesület az Európai Unió támogatásával egy nemzetközi projektben vesz részt, szlovén, horvát, francia és svéd civil szervezetekkel együttműködve. A projekt alapvető célja a diszkrimináció és rasszizmus elleni fellépés támogatása. A projekt fókusza a helyi közösségekre irányul, és elsősorban a bevándorlók és menekültek integrációját szeretné elősegíteni.

Együtt a tényalapú és hiteles társadalmi kommunikációért

A projekt célja, hogy a társadalomtudományi kutatások célzott, eszközszintű használatával professzionalizálódjon a civil szervezetek külső és belső kommunikációja, cél- és eszközrendeszerük kialakítása, ennek hatására javuljon a hátrányosan megkülönböztetett kisebbségi csoportokat képviselő civil szervezetek társadalmi kommunikációja. A projekt közvetlen célcsoportját diszkriminált és marginalizált kisebbségi csoportok érdekképviseletével, támogatásával, jogvédelmével foglalkozó civil szervezetek tagjai, munkatársai, önkéntesei és támogatói alkotják. A közvetett célcsoportba tartozhat bármely társadalmi kommunikációval, kampányolással foglalkozó hazai civil szervezet. 

KOMPLEX SZOCIÁLIS TÁMOGATÁS MENEKÜLTEK ÉS MENEDÉKKÉRŐK SZÁMÁRA MAGYARORSZÁGON

A Menedék a komplex szociális munka eszköztárán keresztül, egyéni és csoportos foglalkozások keretében segíti a menekülteket, oltalmazottakat és harmadik országbeli állampolgárokat társadalmi integrációjukban és segít abban, hogy sikeresen boldoguljanak a hétköznapokban. A projekt három pillére az inklúzió folyamatának segítése, a gyermekvédelem és iskolai integráció támogatása, illetve a közösségek mobilizálása, migráns közösségek bevonása.

Supplementary employment-related assistance and integration service provision to displaced persons from Ukraine

A projekt célja az Ukrajnából érkező és Magyarországon tartózkodó menekültek társadalmi és gazdasági integrációs kihívásainak kezelése közösségi programok szervezésével és a menekültek munkaerőpiaci támogatásával, így segítve a különböző lehetőségekhez és szolgáltatásokhoz való hozzáférésüket.

2022

AccessIN: Social Inclusion and Access to Basic Services of Third-Country Nationals

Bár a harmadik országbeli állampolgárok társadalmi beilleszkedésének támogatása kulcsfontosságú prioritás az EU és tagállamai számára, a tapasztalat az, hogy az érintettek  alapvető szolgáltatásokhoz való hozzáférése sok esetben korlátozott. Az integráció területén  tapasztalható tartós hiányosságok azt mutatják, hogy a területen további intézkedésekre van szükség az alapvető szolgáltatások fejlesztéséhez, az integráció támogatásához. Az AccessIN projekt célja, hogy hozzájáruljon ezekhez a folyamatban lévő erőfeszítésekhez, ezáltal csökkentse a harmadik országbeli állampolgárok sérülékenységét. A projekt különböző európai régiókból származó négy uniós tagállamra összpontosít: Belgiumra, Németországra, Magyarországra és Spanyolországra.

 

SAFEmployment Hungary

A SAFEmployment Hungary Projekt keretében az Ukrajnából érkezettek munkaerőpiaci kizsákmányolása ellen kívánunk küzdeni és a kizsákmányolás potenciális áldozatait segíteni. Célunk az, hogy hozzájáruljunk az Ukrajnából menekülők tisztességes és jogszerű magyarországi munkavállalásához, és ezzel támogassuk integrációjukat.

Ukrajnából érkező gyermekek pszichoszociális és oktatási támogatása, valamint a velük foglalkozó szakemberek és önkéntesek fejlesztése.

A projekt célja, hogy segítsük az iskolai integrációját az Ukrajnából érkező gyerekeknek és családjaiknak, valamint felkészítsük az őket fogadó iskolákat a gördülékeny integrációra. A projekt négy lépésben valósul meg. 

2021

Közösségi programok a nemzetközi védelemben részesülők izolációjának enyhítésére

A Julia Taft Menekültügyi Alapja által támogatott projekt keretében olyan közösségi programokat szervezünk melynek során migráns hátterű emberek (köztük menekültek) és a helyi társadalom találkozhat, megismerheti egymást és megerősítheti helyi kapcsolódásukat a közösségen keresztül.

NIEM: Nemzeti Integrációt Értékelő Mechanizmus - V4NIEM: A visegrádi országok nemzeti integrációt értékelő mechanizmusa

A hat éven átívelő, 15 partnerországot magába foglaló nemzetközi projekt célja, hogy felkészítse az integrációval foglalkozó szakembereket és döntéshozókat az új kihívásokra, elősegítve a nemzetközi védelemben részesülők integrációs lehetőségeit.

ReROOT: Arrival infrastructures as sites of integration for recent newcomers

A 4 éves, 12 partner együttműködésével megvalósuló nemzetközi projekt célja, hogy megvizsgálja a migránsok érkezésének körülményeit és azokat a folyamatokat, amelyek az integrációjukat befolyásolják és a levont tapasztalatok alapján elősegítse a fenntartható, tényeken alapuló integrációs gyakorlatok és szakpolitikák alkalmazását.

2020

2019

Career Path

A projekt célja, hogy lehetővé tegye az Európán kívüli országokból érkező migráns munkavállalók számára szakmai törekvéseik megvalósítását és karrier lehetőségeik kiaknázását. 

Introducing Gamification in vocational education and training for professionals and Social Work in the field migrant children protection and support

A 2017 novemberében induló GVETS projekt célja, hogy egy online interdiszciplináris tréning platformot hozzon létre a gamifikáció módszerének alkalmazásával olyan szakemberek számára, akik migráns hátterű gyerekekkel foglalkoznak munkájuk során.

RAISD: Reshaping Attention and Inclusion Strategies for Distinctively vulnerable people among the forcibly displaced

A RAISD (Reshaping Attention and Inclusion Strategies for Distinctively vulnerable people among the forcibly displaced) projekt célja, hogy a hazájukat elhagyni kényszerülők körében azonosítsuk a különösen sérülékeny csoportokat, megvizsgáljuk speciális szükségleteiket, valamint megfelelő módszereket, gyakorlatokat találjunk a velük való munkához.

2018

SIMILAR- Supporting Integration of Migrant Learners, Asylum Seekers and Refugees Erasmus + Strategic Partnership project

A projekt célja, hogy a bevándorlókkal/menekültekkel foglalkozó szakembereket (szociális munkások, pedagógusok, köztisztviselők és önkéntesek stb), egy olyan sokoldalú programmal támogassa, melynek szerves része a személyes kommunikáció és a közös munka  magával a célcsoporttal.

2017

Működjünk együtt!

Projektünk célja, hogy a nemzetközi védelmet élvezők számára a szükségleteiknek megfelelő segítségnyújtást biztosítsunk a szociális munka módszereivel annak érdekében, hogy a magyar állampolgárokéval egyenlő eséllyel jussanak hozzá jogosultságaikhoz, ezáltal pedig minél előbb kialakítsák önálló életvitelüket.

2016

Mentor-Állás

Projektünk célja a sérülékeny, hátrányos helyzetű harmadik országbeli állampolgárok – különösen nemzetközi védelemben részesülők – foglalkoztathatóságának növelése és a munkaerőpiacon történő stabil megmaradásuk elősegítése. A sikeres munkavállalást és a munka megtartását komplexen, a munkakeresőt és a munkáltatót is támogatva segítjük.

Szakszerűség és kompetencia

A projekt célja az idegenrendészeti eljáráshoz és az idegenrendészeti őrizet végrehajtásához kapcsolódó tevékenységet végző szakemberek képzése, a képzési struktúra fenntarthatóvá tételének támogatása a felmerülő szükségletekre rugalmasan reflektáló programokkal.

Támogató szolgáltatások idegenrendészeti eljárás alatt állóknak

Az idegenrendészeti eljárás alá vont külföldiek akár több hónapig is őrizetben vannak a rendőrség által működtetett őrzött szállásokon, Kiskunhalason, Nyírbátorban, Győrben és a Repülőtéri Rendőrigazgatóságon. A fogvatartás ideje alatt az őrizetesek fizikai és mentális állapota folyamatosan romlik. A projekt célja az így kialakult hátrányok enyhítése, és a fenntartható hazatérés ösztönzése. 

2015

Osztályterem

A projekt célja, hogy elő-integrációs iskolai foglalkozásokat nyújtsunk a Magyarországra kísérő nélkül érkező kiskorúaknak, illetve a menedékkérő családok kiskorú gyermekeinek.