Szociális segítőket keresünk - ideiglenes pozíció

2015/09/08
Törzs

A Menedék - Migránsokat Segítő Egyesület munkatársakat keres rövidtávra, teljes állásban, 12 órás munkarendben szociális segítő munkakörre, a Rendőrség által működtetett röszkei és ásotthalmi idegenrendészeti gyűjtőpontokra.

A tevékenység célja, hogy a szerb-magyar határ átlépését követően, a gyűjtőpontra való beérkezéstől azonnali, folyamatosan elérhető, szakszerű, ügyfélközpontú segítségben, korrekt tájékoztatásban részesüljenek.

FELADATOK:
• információnyújtás, tanácsadás az idegenrendészeti és menedékjogi eljárásról, annak menetéről, a lehetőségekről és kötelezettségekről az egyes lépcsőfokokon
• a külföldiek megnyugtatása, segítő beszélgetések folytatása
• speciális szükségletű személyek beazonosítása, jelzése a hatóság felé
• kommunikáció segítése a hatóság és a külföldiek között

ELVÁRÁSOK:
• felsőfokú (elsősorban szociális vagy humán) végzettség
• stabil társalgási szintű angol nyelvtudás
• elkötelezettség az egyesület által képviselt értékek mellett
• nyitottság, szociális érzékenység, tolerancia, empátia
• jó kommunikációs készség
• határozott fellépés, magas stressztűrő képesség
• önálló munkavégzés, megbízhatóság
• jó problémamegoldó, konfliktuskezelő készség

ELŐNYT JELENT:
• terepmunkában szerzett tapasztalat
• multikulturális közegben szerzett tapasztalat
• migráció területén szerzett tapasztalat
• egyéb (arab, fárszi, dari, urdu, francia stb.) nyelvismeret

AMIT KÍNÁLUNK:
• határozott idejű munkaszerződés 2015. december 31-ig
• 12 órás műszakos munkarend
• a feladat nehézségéhez mért korrekt bérezés
• erőteljes szakmai támogatás

Jelentkezését e-mailen várjuk, az allas@menedek.hu címre, a tárgy mezőbe beírt alábbi hivatkozással: 2015-Csongrád

Jelentkezés határideje: 2015. szeptember 8-tól folyamatos
Jelentkezés feltételei: Magyar nyelvű önéletrajz és motivációs levél (mindkettő külön dokumentumban mellékelve)
Munkába állás ideje: 2015. szeptember 14-től folyamatos
Munkavégzés helye: Röszke, Ásotthalom

Amennyiben jelentkezése megfelel elvárásainknak, e-mailben vagy telefonon értesítjük.

A formailag nem megfelelő jelentkezéseket nem áll módunkban figyelembe venni!